• slide_01
  • slide_02
  • slide_03
  • slide_06
  • slide_07
  • slide_08
  • slide_09
  • slide_10
  • slide_11
  • slide_13
  • slide_15
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

produkcjawynajemkamerygripaerial videoposteventsbizneskontakt

pl en\

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów postanowiliśmy wzbogacić zakres naszych usług o profesjonalne zdjęcia i materiały video lotnicze wykonywane z pokładów dronów.

Profesjonalnie przygotowanemu i wyszkolonemu pilotowi na życzenie towarzyszy operator zdjęć filmowych na co dzień pracujący w branży i mający doskonałą znajomość warsztatu operatora zdjęć.

Nasi piloci dysponują wszelkimi wymaganymi uprawnieniami, czyli świadectwami kwalifikacji personelu lotniczego i posiadają głęboką znajomość procedur związanych z operowaniem dronami w zasiegu wzroku operatora (tzw. VLOS) jak również poza zasięg wzroku (tzw. BVLOS) w wydzielonych strefach powietrznych. Naszym priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo pracy.

Nasza usługa obejmuje planowanie lotu włącznie z organizacją i uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń i wszelkich działań niezbędnych do wykonania bezpiecznego i zgodnego z procedurami lotu. Loty wykonywane są w cyklach około 10-20 minutowych (w zależności od potrzeb i specyfikacji sprzętu) oraz niezbędnych dla odpoczynku pilota, wymiany baterii oraz kontroli technicznej przerw. Dzień zdjęciowy trwa maksymalnie 8 godzin podczas których wymagana jest 1-godzinna przerwa regeneracyjna.

Wszelkie kwestie związane z lotami nad zbiornikami wodnymi, w obszarach zabudowanych wymagają indywidualnych ustaleń względem konkretnej lokalizacji.

Chcesz poznać, która oferta będzie najbardziej odpowiednią dla Ciebie - skontaktuj się z nami. Nasi fachowcy pomogą wybrać najkorzystniejszy pakiet dla Twoich potrzeb.

 


Naszą flagową platformą do wykonywania zdjęć i filmów lotniczych jest najlepszy obecnie dron Inspire 2 wraz z najwyższym modelem kamery X7.

Inspire 2 to technologicznie najwyższa klasa sprzętu, wyposażony w redundatne systemy bezpieczeństwa lotu, pozycjonowania i zasilania. Długość jednego lotu to maksymalnie 23 minuty, maksymalna szybkość w trybie sport to 94 km/h. Zakres pracy to temperatury od -20 do 40 stopni Celsjusza (dane producenta).

Podwójna aparatura pozwala na kontrolę drona operatorowi oraz kontrolę kamery operatorowi kamery. Loty mogą odbywać się przy zdalnej kontroli operatora jak i w warunkach lotu automatycznego.

Platforma po demontażu śmigieł może służyć również jako wysokiej klasy urządzenie typu gimbal.

Kamera X7 wyposażona jest w przetwornik super 35mm, (o rozdzielczości 6K), czyli identyczny jak stosowane w kamerach filmowych. Oferuje aż 14-stopniowy zakres dynamiki, nie mający porównania z żadnym innym przetwornikiem używanym obecnie w bezzałogowych platformach latających. Jakość obrazu jest porównywalna z kamerami filmowymi klasy Arri Alexa czy Red. Dzięki temu jest to wysoce uniwersalne rozwiązanie do każdego typu zadań.

Dysponujemy pełnym pakietem licencji aby móc swobodnie dobierać wielkość i jakość plików do konkretnych potrzeb.

Kamera współpracuje z wymiennymi obiektywami producenta o ogniskowych: 16mm/24mm/35mm/50mm (T2.8).Najprostszą opcją jest rejestracja w popularnych kodeku H.264/H.265 z bitratem do 100 Mbps i rozdzielczością 4K. Ten rejestrowany równolegle materiał najczęściej służy jako podglądówka dla obrazów wyższej jakości. Tu zapis możliwy jest w trzech podstawowych opcjach:

- RAW (CinemaDNG) czyli cyfrowy negatyw, najwyższa jakość, największe możliwości obróbki w postprodukcji. Duże pliki (materiał niekompresowany), pełna rozdzielczość 6K, bitrate 4.44 Gbps.
- PRORES RAW lub PRORES RAW HQ czyli najnowszy rodzaj kodeka pozwala na zachowanie możliwości obróbki rawów w skompresowanym pliku. Rozdzielczość do 6K, bitrate zredukowany o około 50% w stosunku do CDNG.
- PRORES HQ lub PRORES 4444 to dobrze znane kodeki pozwalające na łatwą postprodukcję materiału w większości programów edycyjnych. Rozdzielczości do 5,2K, bitrare 2.08 Gbps.

W każdym przypadku zdjęcia (pojedyncze, seryjne) wykonywane są w rozdzielczości 24MP (zarówno w plikach RAW jak i JPG).

Poza rejestracją zdjęć i filmów lotniczych można wykorzystać platformę do tworzenia profesjonalnych map/ortofotomap wysokiej jakości (rozdzielczość pojedynczego zdjęcia to aż 24MP), modeli terenu jak i trójwymiarowych skanów architektury czy innych struktur przestrzennych.

Kolejną oferowaną opcją jest bezpośredni przekaz na żywo z pokładu platformy dla realizacji typu broadcast do streamingu w jakości HD (1080i50 lub 720p60) po złączach SDI lub HDMI.


Standardowo platforma obsługiwana jest przez dwóch operatorów. W zestawie znajduje się uniwersalny szerokokątny obiektyw 16mm, na życzenie dodatkowe obiektywy o ogniskowych: 24/35/50mm. W przypadku prostszych zdjęć możliwa obsługa przez jednego operatora - pilota platformy. Istnieje też możliwość kontroli gimbala przez Klienta.

Podstawowe pakiety cenowe:

Inspire 2 + kamera X7
rozdzielczość video 6K (H.264/H.265 + RAW/PRORES)
rozdzielczość zdjęć 24MP (zapis w RAW/JPG)

obsługa: jeden operator - dzień zdjęciowy 1800
obsługa: dwóch operatorów - dzień zdjęciowy 2500

opcje dodatkowe dla platformy INSPIRE 2:

- obiektywy dla kamery X7 (standard 16mm): + 400 zł za każdy dodaktowy obiektyw
- dodatkowy duży podgląd dla Klienta/agencji + 300 zł
- lot w warunkach BVLOS - ustalenia indywidualne + obligatoryjnie drugi operator


Tam gdzie potrzeba wykonania zdjęć w warunkach gdzie mały dron ma przewagę a bezkompromisowa jakość nie jest kluczowym elementem polecamy niezwykle mobilną platformę: DJI Mavic Pro. Dron posiada wbudowaną kamerę z przetwornikiem 1/2,3` o rozdzielczości 4K (zapis video do 60Mbs - H.264, zdjęcia 12MP RAW+JPG).platforma DJI MAVIC
PRO - od 1400 zł/dzień
kamera 4K (przetwornik 1/2,3")
zdjęcia 12MP (RAW+JPG),
video do 60 mbps H.264
obsługa: operator drona i kamery - 1 osoba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdjęcia z realizowanych przez 24MEDIA projektów
wszystkie prawa zastrzeżone
©24MEDIA

   


©
24MEDIA FILM PRODUCTION GROUP

strona główna | produkcja | wynajem sprzętu | kamery | grip | aerial video | postprodukcja | events & on-line | biznes | kontakt